18 - 24. 8. 2008 - druhý týden, učím se já i pánečkové

18.08.2008 20:36

18.8.2008 - Pracovní den a nový kamarád
Začíná nám nový týden. Kubovi už skončila polodovolená a Marťas musel vyrazit za klientem. Vyložil mě u rodičů svého společníka, kde jsem si hrál a řádil celé dopoledne. Mají krásnou psí slečnu Daisy (zlatý retrívr), která je na mě sice moc velká, ale i tak jsem se tam vyřádil. Zahrada plná zelené travičky byla něco pro mě, ukořistil jsem i kousek banánu, zbytek jsem se snažil sebrat Daisy skrze plotek, ale mám ještě krátké nožky a tak to bohužel nešlo. Ale banán byl mňam, moje první exotika. No, odpoledne jsem pak spal a spal a spal ... a to až do osmé večerní. Pak procházka a hrátky s pánečky. A co můj životní styl? Pánečkové mi nařídíli pevný krmný režim a spánek. Dostávám jíst 4x denně a pak musím spinkat. Po probuzení jdeme udělat loužičku a bobek a pak si hrajeme do té doby, než se opět unavím a usnu. Já se ale mám... :-)

19.8.2008 - Poprvé sám doma
Protože mi páničkové zapomněli dopsat deníček (asi jsem je svým temperamentem trochu zmohl, o čemž svědčí i to, že začali pít cappucino), tak i já už vlastně nevím, co se pořádně dělo. Každopádně jedna velmi důležitá věc se stalo ... byl jsem totiž poprvé zcela sám doma. Marťas musel jít něco vyřídil do banky a tam pejsci nesmí (asi se bojí, že bychom jim tam něco rozkousali či co) a tak jsem po procházce ulehl ke spánku a páneček se vytratil. Nebyl tam dlouho, asi hodinku, ale já se mezitím probudil. Byl jsem ale velmi slušný a tak jsem si hrál jen s uzlíkem. Jakmile Marťas přišel, hráli jsme si spolu. No a odpoledne po práci přišel páneček Kuba a to bylo radost. Letěl jsem ke dveřím a radostně vrtěl ocáskem. Večer nás čekala první společná delší procházka.

20.8.2008 - Den čertíka Bertíka
Pánečkové se ráno probudili a nikde po mě ani stopa - ani loužička se u nás doma nenašla. To díky Kubovi, který se mnou chodí na loužičku i v noci. Kuba zmizel do práce a Marťas mě vzal na procházku. Měl jsem hravou náladu, která se ale během procházky změnila v šílenství. Skákal jsem, kousel jsem Marťase do prstíku a sebral jsem mu botku (nazouváky). Zlobil jsem, jak jsem mohl. Poté, co jsme přišli domů, tak jsme si hráli, ale pak skončila hra a to se mi nelíbilo. Z trucu jsem udělal 2 loužičky a přitom, co to Marťas uklízel a káral mě, tak jsem ještě vyhodil pár bobků. Asi jsem svého pánička rozčílil, protože mě začal honit po bytě a pak mě zavřel do boudičky. Kňučel jsem, že chci ven, ale páníček nepovolil. Asi po hodince jsem se uklidnil a usnul. Po probuzení jsem už měl otevřeno a radostně jsem vyběhl. Odpoledne jsme pak byli na dlouhé procházce, kde jsem si hrál se sousedovic psíkem Ulfem. No a večer nám opět všechny tři čekala procházka kolem našeho bloku, je to vždycky super. To byl ale den ...

21.8.2008 - Deníček se mění
Pánečkové Martin a Kuba rozhodli, že už mi každý den nebudou deníček psát. Prej jsem hrozně náročnej na čas, velice rád a často dělám neplechu a tak není prostor na to, abychom se každý den vypisovali o mých loužičkách, hrátkách a dalších věcech. Bude to fungovat tak, že když bude něco zajímavého (třeba si uděláme fajn víkend, půjdeme na výstavu), nebo se naučím nové věci - třeba teď už skoro umím povel "sedni" - tak to sem napíšou a pochlubíme se. No, snad Vám to bude stačit.

24.8.2008 - Nové vodítko
Dnes jsem dostal nové vodítko, je to flexi vodítko s navijákem a má neuvěřitelných 5 metrů ! To je ale žůžo, když můžu běhat kolem pánečků a pořád mne netahají za to staré kraťoučké vodítko. Už ho nemám vůbec rád a dneska jsem ho zakousl. Tak doufám, že mne na něj už nebudou dávat! Hned jsme udělali dlouhý výlet na takový kopec s krásným výhledem na Brno, kde jsem se pořádně vylítal. Večer mne pánečci vykartáčovali novým hustým hřebenem a pak mne strčili do vany a že prý musí to zašpiněné čuňátko umýt "speciálním šámpónem". Netušil jsem ale, že to budu právě já. Nepomohly mi ani moje rychlé nožičky, prostě jsem z té vany nemohl utéct. Jsem teď ale pěkně voňavý a můžu se s pánečkama mazlit a voním jim. Jen když pustím prdík, tak mi říkají že smrdím, hihi.

Zpět

Vyhledávání

© 2008 edit by JiMi